Róma egy univerzális családot hoz létre, amely minden hitrendszert magába foglal, megerősít és elismer. Ferenc pápa enciklikája szerint minden vallási és spirituális hagyomány eredetétől függetlenül érvényes, és része annak az isteni útnak, amely ugyanahhoz az Istenhez vezet. A cél annak az elképzelésnek a megalapozása, hogy egyetlen vallásnak vagy hitrendszernek sincs monopóliuma az igazság tekintetében. Minden hiedelem egyedi. Minden nézőpontot meg kell érteni és értékelni kell. És ha egyszer sikerül megteremteni a kölcsönös megértést, tiszteletet és együttműködést a különböző hitek és meggyőződések között, akkor tökéletes béke és egység lesz világunkban.
2023. május 3-án a Vatikáni Vallásközi Párbeszéd Dikaszterium hindukkal és különböző keresztény csoportokkal találkozott, hogy a Fratelli Tutti enciklika és hindu szövegek alapján új családot építsenek fel. A Vatikán a következőket tette közzé:
„Az európai keresztény és hindu vallási hagyományokat képviselő mintegy ötvenöt résztvevő gyűlt össze Rómában a „Hinduk és keresztények Európában: Egy testvériségen alapuló új humanizmus összeépítése” témában. A találkozóra, amely az első volt a maga nemében, tegnap került sor, és a Vallásközi Párbeszéd Dikasztériuma szervezte az Európai Hindu Fórummal, az Olasz Hindu Unióval és az Egyházak Világtanácsával együttműködésben . [1]
„A résztvevők az európai hindu-keresztény kapcsolatok változó dinamikájáról elmélkedtek, és olyan lehetőségeket terveztek az együttműködés fokozására, amelyek a vallások közötti párbeszéd, szolidaritás és vendégszeretet révén elősegítik az emberi felvirágzást. Elismerték, hogy Vasudhaiva Kutumbakam hindu koncepciója (az egész világ egy család) és Ferenc pápa Fratelli Tutti enciklikája iránytűként szolgál a hinduk és keresztények „új humanizmus” felé terelésére az egyre inkább interkulturális és vallásközi Európában. A résztvevőknek ma lehetőségük volt részt venni a Szentatya általános audienciáján is .” [1]
A Vatikán elhatározta, hogy létrehozza új egyetemes testvériségét. Ennek eléréséhez felekezetközi párbeszédet kell folytatni az összes vallási hittel. A hinduizmussal az a probléma, hogy ez a hitrendszer magába foglalja a pogány isteneket, Brahma-t, Visnu-t, Sivát, Ganesh-t és 330 millió más istent. [2] Isten nem párbeszédre hívta egyházát, hanem arra, hogy evangelizálja a világot az evangéliummal. A Biblia egyértelműen kijelenti, hogy Isten nem osztja meg dicsőségét e föld hamis isteneivel:
„Én vagyok az Úr, ez az én nevem, és nem adom dicsőségemet másnak, sem dicséretemet faragott bálványoknak.” Ésaiás 42:8.
Tragikus módon Róma egyetemes testvériségében Isten szavának igazsága el van rejtve és eltaposva. Ez történik a vallások közötti párbeszédben. Az ökumenizmusban mindenről szó esik, kivéve azt a jelen igazságot, amelyet Isten erre az időre birtokol. Az igazság helyett a keleti pogány filozófiát hirdetik. A Vatikán magáévá tette Vasudhaiva Kutumbakam hindu elképzelését, ami azt jelenti:
„A Vasudeva kutumbakam – néha vasudhaiva kutumbakam – egy kifejezés a hindu Maha Upanishad szövegből, amelyet általában úgy fordítanak le, hogy „a világ egy család”… A kifejezés az ősi szanszkrit vasudeva szóból származik, ami az örökkévaló valóságot jelenti, és a kutumbaka, jelentése 'család'. Alternatív írásmódban a vasudha a Földet jelenti. A kifejezés általános jelentése ugyanaz – hogy az egész világ, univerzum vagy valóság egy… Megerősíti minden élet – az emberi, az állati és a növényi – értékét, valamint a Földön és az univerzumban fennálló kapcsolatuk értékét .” [3]
A hindu filozófia alapja az az elképzelés, hogy egyek vagyunk az univerzummal (anyagi világgal), egyek vagyunk minden létezés forrásával (Istennel), és hogy minden összefügg és kölcsönösen függ egymástól. Ez tiszta panteizmus és pogányság, és mindezek az eszmék az ökumenizmuson keresztül jutnak el a keresztény egyházakba. Valójában ezek a gondolatok képezik Róma egyetemes testvériségének alapját:
"Amikor a protestantizmus átnyújtja kezét az öbölön, hogy megragadja a római hatalom kezét , amikor átnyúl a szakadékon, hogy kezet kulcsoljon a spiritualizmussal , amikor e hármas egyesülés hatása alatt országunk megtagadja saját elvét. alkotmányt, mint protestáns és köztársasági kormányt, és gondoskodni kell a pápai hazugságok és téveszmék terjesztéséről, akkor tudhatjuk, hogy eljött a Sátán csodálatos működésének ideje, és közel a vég ” (Testimonies, 5. kötet, 451. o.).
Nincs szükségünk Róma új egyetemes családjára, annak minden panteista kifejezésével és emberi hagyományaival együtt. Szükségünk van arra a családra, amelyet Jézus Krisztus alapított, amikor ezt mondta: „Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békét bocsássak a földre: nem azért jöttem, hogy békét, hanem kardot bocsássak.” Máté 10:34. Szükségünk van Isten családjára, amely megkeresztelkedést igényel, hogy taggá válhassunk: „Jézus így válaszolt: Bizony, bizony mondom néked, ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be Isten országába. .” János 3:5.
Egyetlen család van, amelynek részévé kell válnunk, ez pedig Jézus családja, amely csak azokból áll, akik teljesítik Isten akaratát:
„Amikor még beszélt a néppel, íme, anyja és testvérei kint álltak, és beszélni akartak vele. Akkor az egyik így szólt hozzá: Íme, anyád és testvéreid kint állnak, és beszélni akarnak veled. De ő válaszolt és monda annak, aki megmondta neki: Ki az én anyám? és kik az én testvéreim? És kinyújtotta kezét tanítványai felé, és így szólt: Íme, anyám és testvéreim! Mert aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát, az az én testvérem, nővérem és anyám .” Máté 12:46-50.
A Vatikán egyetemes testvéri közösségével az a probléma, hogy nem kell hinned az evangéliumban, nem kell megkeresztelkedned vagy bármi mást tenned a csatlakozáshoz, mert már mindenki kapcsolatban van egymással és a Földanyával, a Nap testvérrel és a Hold nővérrel. Ferenc pápa ennek ellenére folytatja küldetését, hogy hidat építsen a hinduizmussal, a buddhizmussal, az iszlámmal, a protestantizmussal és a bennszülött hitekkel a bibliai igazság hiánya ellenére. Isten azt mondja nekünk, hogy a világ egyetlen testté egyesül:
„A vallásos keresztények és az istentelenek közötti különbség ma már aligha különböztethető meg. Az egyháztagok azt szeretik, amit a világ szeret, és készek csatlakozni hozzájuk; és a Sátán elhatározza, hogy egy testben egyesíti őket, és így erősíti ügyét azáltal, hogy mindenkit a spiritualizmus soraiba söpör . A pápistákat , akik az igaz egyház bizonyos jeleként a csodákkal dicsekednek, könnyen megtévesztik ezt a csodatevő erőt; és a protestánsok , miután elvetették az igazság pajzsát, szintén megtévesztenek. Pápisták, protestánsok és világiakegyformán elfogadják az istenfélelem formáját hatalom nélkül, és ebben az egyesülésben a világ megtérésének nagyszabású mozgalmát és a régóta várt évezred bevezetését látják majd” (Nagy küzdelem, 588. o.).
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése