Ferenc pápa átveszi a politika világát. A Vatikán ismét jelentős szereplő, és a világ egyes részein már abszolút hatalommal rendelkezik. De Róma még korántsem ért véget. Nem elégedett. Soha nem lesz elégedett, amíg nem lesz a világ legfontosabb szuperhatalma a Földön. Vágyik korábbi hatalmának visszaállítására, amikor a föld királyai felett uralkodott szellemi és fizikai minőségben. Ezt a pápaságot nagyon komolyan kell venni, még akkor is, amikor arra készül, hogy egyre nagyobb hatalmat szerez a világunk felett. Tudnánk, milyen közel áll ez a jelenlegi pápaság a teljes uralom megszerzéséhez, ha tudnánk, hogyan szerezte meg azt a sötét középkorban.
Minden még Konstantin császár idejében kezdődött, amikor az egyház csak az üldözött hűséges emberek kis csoportja volt (Róma 1:7). Konstantin, egy egész életen át tartó napimádó pogány, csak azután tért át a keresztény hitre, hogy azt állította, hogy a Milvian-hídi csatában i.sz. 312-ben aratott győzelme után láthatta a keresztet. A keresztényüldözés gyakorlatilag a következő évben, 313-ban ért véget, amikor Konstantin kiadta a milánói rendeletet.
Konstantin is bátorította népét a kereszténység felvételére. Templomokat épített, gazdagságot és hatalmat adott a keresztény vezetőknek, és felmentette a papságot az adófizetés alól. Konstantin a vasárnapot hivatalos pihenőnappá nyilvánította az első vasárnapi törvény elfogadásával i.sz. 321-ben. Így vált a pogány napsütés a keresztények hivatalos istentiszteletévé. Annak ellenére, hogy a császár segített az egyház politikai hatalmának megalapításában, és bár kereszténynek vallotta magát, mégis imádkozott a pogány római istenekhez, és támogatta a további imádatukat.
Konstantin, csak név szerint keresztény, elfoglalta a császár trónját, és hatalmát arra használta, hogy megvédje az egyházat, pénzt és földet adott neki, és rendeleteket (törvényeket) adjon ki az új, romlott keresztény hit előmozdítása érdekében. Ezenkívül Konstantin felhasználta politikai befolyását, hogy Kr.u. 325-ben összehívja a niceai zsinatot az egyházi viták megoldása és a birodalom egyesítése érdekében.
Összességében elmondható, hogy Konstantin támogatása a keresztény egyházhoz hozzájárult hatalmának és befolyásának növeléséhez a birodalmon belül, és megalapozta a kereszténység uralmát Európában az elkövetkező évszázadokra. De Dániel 2. és 7. próféciái azt jósolták, hogy hamarosan felbukkan egy kis szarv. Ami ezután történt, az prófétai volt. Valamilyen oknál fogva Konstantin úgy döntött, hogy elhagyja Rómát, a római hatalom székhelyét, amely több száz éven át a császárok otthona volt. Konstantin elhagyta Rómát, és székhelyét a mai Konstantinápolyban létesítette.
Konstantin hirtelen távozása hatalmi vákuumot hagyott maga után Rómában, amelyet a vezető püspök töltött be. Nem sokkal később a Római Birodalom összeomlása az 5. században megnyitotta a kaput a katolikus egyház előtt, hogy még nagyobb politikai hatalomra tegyen szert. A pogány Róma bukásával a templomot a kevés stabilan szervezett intézmények egyikének tekintették, és képes volt közbelépni és némi rendet teremteni. Hatalmas földterületének, gazdagságának és jelentős gazdasági hatalmának köszönhetően Róma elnöklő püspöke erőteljes politikai személyiséggé vált. Ekkor jelent meg a „kis szarv”, és sokkal nagyobb szerepet kellett játszania a világ politikájában.
Kis Horn időbeli hatalmának felemelkedése
Fontos megjegyezni, hogy a pápaság és annak világi hatalma a vallási és világi elemek egyesüléséből alakult ki. Nem volt 100%-ban vallásos. Az egyetlen ok, amiért a pápaság a Jelenések könyvének vadállatává tudott átalakulni, az volt, hogy számos világi elképzelést felkarolt.
JA Wylie, neves professzor és történész világos magyarázatot adott erre. Wylie több mint 15 könyvet írt a középkori egyház történetéről. A valdensek története; A protestantizmus története, 1-3. kötet; A jezsuiták; A pápaság az Antikrisztus; és A pápaság, annak története, a dogmák, a zsenialitás és a kilátások csak néhány az általa írt jól ismert könyvek közül. JA Wylie munkássága olyan nagy tiszteletnek örvend, hogy írásainak több mint 30 forrását használták fel a The Great Controversy című könyvben , különösen a következő fejezetekben: A spirituális sötétség korszaka, The Waldenses, John Wycliffe, Huss és Jerome, Luther elszakadása Rómától, Luther a diéta előtt, A svájci reformáció, a hercegnő tiltakozása, a francia reformáció és a francia forradalom.
Tehát ha valakinek tudnia kellene a pápaság felemelkedéséről és jelleméről, JA Wylie biztosan tudni fogja. Figyeld meg, hogyan írta le Wylie a pápaság lényegét, és hogyan tudta megszerezni időbeli hatalmát. Ez Wylie The Papacy, Its History, Dogmas, Genius, and Prospects című könyvéből származik. Szeretném, ha tudatában lenne annak, hogy ami a múltban történt, az közvetlenül a szemünk előtt történik, és látni fogjuk, hogy Ferenc pápa hogyan követi ezt szó szerint, Róma saját történelméből merítve ihletet:
„ Akkor mi a pápaság? Ez egy tisztán spirituális társadalom, vagy egy tisztán szekuláris társadalom? Egyik sem az. A pápaság vegyes társadalom: a világi elem éppúgy beépül alkotmányába, mint a szellemi. Mindkét elem egyenlő arányú vegyülete ; és ennek lévén szükségszerűen rendelkeznie kell világi és szellemi joghatósággal, és polgári és egyházi fellépésre is szükség van. De hogyan tűnik úgy, hogy a római egyház egy lényegben egyesíti a világi és spirituális elemeket? mert itt van a lényeg. Ez abból az alapvető axiómából látszik, amelyen nyugszik. Csak néhány láncszem van pokoli logikájának láncában; de ez a néhány link hajthatatlan; és annyira összekapcsolják egy összetett testben a két princípiumot, a szellemi és az időbeli, következésképpen a két joghatóságot, hogy abban a pillanatban, hogy Róma megpróbálja kettévágni azt, amit logikája egyesít, megszűnik létezni. a pápaság . Szillogizmusa elpusztíthatatlan, ha a kisebb tételt elfogadjuk; és a kisebb tétel, ha emlékezünk rá, az alapvető axiómája: – KRISZTUS ISTEN HELYESÍTŐJE, ÉS ILYENÉNEK RENDELKEZIK HATALMÁT; DE A PÁPA KRISZTUS HELYESSÉGE; EZÉRT A PÁPA ISTEN HELYESNŐJE, ÉS RENDELKEZIK HATALMÁT. Krisztusra, mint Isten Helytartójára ruháztak minden erőt, legyen az szellemi és fizikai. Minden szellemi hatalmat rá, mint az egyház fejére ruháztak; és minden földi hatalmat rá ruháztak az Egyház javára. Ezt a hatalmat másodszor ruházták át Krisztustól a pápára. A pápára ruházták át minden lelki hatalmat, mint az egyház fejét és Isten helytartóját a földön; és minden világi hatalom is, az Egyház javára. Ilyen a pápaság elmélete. Ez végérvényesen megállapítja, hogy a pápaság vegyes jellegű. Megzavarjuk magunkat, amikor egyszerűen vallásként gondoljuk vagy beszélünk róla. Kétségtelenül tartalmazza a vallási elemet; de ez nem vallás; – ez egy vegyes jellegű, részben szellemi, részben időbeli uralmi rendszer; joghatóságának pedig az alkotmányával azonos vegyes jellegűnek kell lennie. Ha arról beszélünk, hogy a pápa pusztán spirituális tekintélye van, az azt jelenti, hogy azt állítjuk, amit alapelvei cáfolnak. Ezek az elvek arra kényszerítik őt, hogy igényt tartson az időbelire is . A két hatalom ugyanabból az alapvető axiómából nő ki, és annyira összefonódik a rendszerben, és olyan elválaszthatatlanul összefonódik a másikkal, hogy a pápaságnak meg kell válnia mindkettőtől, vagy egyiktől sem.. A popedom tehát egyedül áll. Zseniálisan, felépítésében és előjogában különbözik az összes többi társadalomtól. A Római Egyház egy ideiglenes monarchia, mint valójában egy egyházi testület; és hibrid jelleme jegyében feje, a pápa mindkét joghatóság emblémáját mutatja – egyrészt a kulcsokat, a másikban a kardot” (JA Wylie, The Papacy, Its History, Dogmas, Genius és Kilátások 71., 72. o.). [1]
Megvan az oka annak, hogy Ferenc pápa beadja magát, és erkölcsi tekintélyét használja arra, hogy meggyőzze a világ vezetőit számos kérdésben. Ferenc pápa pontosan tudja, miért kell közvetlenül bevonnia a politikai döntéshozókat a bevándorlással, a klímaváltozással, a gazdasági egyenlőtlenséggel és minden más mai világi és társadalmi kérdéssel kapcsolatban. Ferenc pápa célja, hogy bevonja a Világgazdasági Fórumot, az Egyesült Nemzetek Szervezetét, az Egyházak Világtanácsát, az Európai Uniót, a Kereskedelmi Világszervezetet, a G7-eket, a G20-akat, a Világbankot és más olyan világfórumokat, amelyek fontos szerepet játszanak. jelentős szerepe van a globális politika és a nemzetközi kapcsolatok alakításában. Ferenc pápa teljesíti prófétai szerepét, hogy helyreállítsa azt a szellemi és világi tekintélyt, amelyet 1798-ban veszített el, amikor Róma halálos sebet kapott. Még nem gyógyult meg teljesen, de hamarosan meg fog gyógyulni, hamarabb, mint gondolnánk.
JA Wylie egyértelműen azt mondta, hogy a pápaság nem csupán vallási szervezet. Be kell vonnia a világiakat, ha azt akarja, hogy virágozzon, és olyan legyen, amilyennek a prófécia kijelentette. Róma csak miután megkapta halálos sebét, veszítette el időbeli és világi befolyását. 1798 után a pápaság egyszerűen „spirituális” birodalommá redukálódott, és azóta szellemi entitásként működik. Csak a közelmúltban láthattuk, hogy a pápaság – különösen Ferenc pápa idején – jelentős globális befolyást és politikai döntéshozóvá vált mind spirituális, mind politikai téren. Ferenc pápa olyan helyekre vitte a pápaságot, ahol 1798 óta nem járt pápa. Ez mind jelent valamit. Ez azt jelenti, hogy amikor helyreállítják időbeli hatalmát, visszatérnek a pápai uralom szörnyű jelenetei, amelyek 1260 éves uralkodása alatt voltak.
„És ne feledjük, ez Róma dicsekedése, hogy soha nem változik. Gergely alapelvei VII. és Innocent III. még mindig a római egyház alapelvei. És ha nem lenne ereje, most olyan lendülettel alkalmazná ezeket a gyakorlatba, mint az elmúlt évszázadokban . Hagyja, hogy az Egyesült Államokban egyszer érvényesüljön az az elv, hogy az egyház alkalmazhatja vagy ellenőrizheti az állam hatalmát; hogy a vallási szertartásokat világi törvények kényszeríthessék ki; röviden: az egyház és az állam tekintélye uralja a lelkiismeretet, és Róma diadala ebben az országban biztosított” (Nagy küzdelem, 580. o.).
„Isten Szava figyelmeztetett a közelgő veszélyre; hagyjuk ezt figyelmen kívül hagyni, és a protestáns világ csak akkor fogja megtudni, mik is valójában Róma céljai, csak akkor, amikor már túl késő lesz a csapdából. Csendben hatalomra nő. Tanai a törvényhozásban, az egyházakban és az emberek szívében fejtik ki hatásukat. Magas és masszív építményeit halmozza fel, melyek titkos bugyraiban megismétlődnek egykori üldöztetései. Lopakodva és gyanútlanul erősíti erőit saját céljainak elérése érdekében, amikor eljön az ideje, hogy lecsapjon.. Minden, amire vágyik, a kilátó, és ez már megadatott neki. Hamarosan látni fogjuk és érezni fogjuk, mi a célja a római elemnek. Aki hisz és engedelmeskedik Isten Igéjének, az gyalázatot és üldözést fog szenvedni” (Nagy küzdelem, 581. o.).
Milyen volt a pápaság időbeli hatalma az 1260 éves uralkodás alatt?
Mennyire borzalmasak voltak azok a jelenetek, amikor a pápaság teljesen és töretlenül uralkodott? Egy Dr. H. Grattan Guinness nevű protestáns evangélista és szerző írta az egyik legszembetűnőbb beszámolót a pápaság abszolút világi hatalom uralmáról. 1887-ben megjelent Romanizmus és reformáció című könyvében a következőket írta, és leírta a történelem azon időszakát, amikor Róma gátlástalanul uralkodott. Testvéreim, ezek a jelenetek ismét visszatérnek:
„A lelkiismeret korlátoz. A történelem kényszerít. Felemelkedik előttem a múlt, a szörnyű múlt. Látom a nagy hitehagyást, látom a kereszténység pusztulását, látom a füstölgő esőket, látom a szörnyek uralmát; Látom azokat az alisteneket, azt a VII. Gergelyt, azt a III. Innocentust, azt a VIII. Bonifácot, azt a VI. Sándort, XIII. Gergelyt, azt a IX. Piust; Látom hosszú egymásutánjukat, hallom elviselhetetlen istenkáromlásukat, látom utálatos életüket; Látom, ahogy elvakult nemzedékek imádják őket, üres áldásokat adnak, hazug búcsút cserélnek, pogányos kereszténységet teremtenek; Látom a mámoros rabszolgáikat, borotvált papjaikat, cölibátus gyóntatóikat; Látom a hírhedt gyóntatószéket, az aknás nőket, a meggyilkolt ártatlanokat; Hallom a hazug feloldozásokat, a haldokló nyögéseket; Hallom az áldozatok kiáltozását; Hallom az anatémákat, az átkokat, az interdiktumok mennydörgései; Látom az állványokat, a börtönöket, a cövekeket; Látom azt az embertelen inkvizíciót, Smithfield tüzeit, Szent Bertalan mészárlásait, azt a spanyol armadát, azokat a kimondhatatlan sárkányhajókat, a háborúk végtelen sorozatát, a mészárlások szörnyű sokaságát. Lásd mindezt, és annak a romnak a nevében, amelyet az Egyházban és a világban végzett, az igazság nevében, amelyet megtagadt, a templomot, amelyet beszennyezett, az Istent, akit meggyalázott, a lelkeket, amelyeket elpusztított; a milliók nevében, amelyeket becsapott, a milliókat, amelyeket lemészárolt, a milliókat, amelyeket elkárhozott; szent gyóntatókkal, nemes reformátorokkal, megszámlálhatatlan vértanúkkal, korszakok szentjeivel mondják el, mint a Sátán remekművét, mint az antikrisztus testét és lelkét és lényegét” (Romanizmus és reformáció, 146. o.). a kazamaták, a cövek; Látom azt az embertelen inkvizíciót, Smithfield tüzeit, Szent Bertalan mészárlásait, azt a spanyol armadát, azokat a kimondhatatlan sárkányhajókat, a háborúk végtelen sorozatát, a mészárlások szörnyű sokaságát. Lásd mindezt, és annak a romnak a nevében, amelyet az Egyházban és a világban végzett, az igazság nevében, amelyet megtagadt, a templomot, amelyet beszennyezett, az Istent, akit meggyalázott, a lelkeket, amelyeket elpusztított; a milliók nevében, amelyeket becsapott, a milliókat, amelyeket lemészárolt, a milliókat, amelyeket elkárhozott; szent gyóntatókkal, nemes reformátorokkal, megszámlálhatatlan vértanúkkal, korszakok szentjeivel mondják el, mint a Sátán remekművét, mint az antikrisztus testét és lelkét és lényegét” (Romanizmus és reformáció, 146. o.). a kazamaták, a cövek; Látom azt az embertelen inkvizíciót, Smithfield tüzeit, Szent Bertalan mészárlásait, azt a spanyol armadát, azokat a kimondhatatlan sárkányhajókat, a háborúk végtelen sorozatát, a mészárlások szörnyű sokaságát. Lásd mindezt, és annak a romnak a nevében, amelyet az Egyházban és a világban végzett, az igazság nevében, amelyet megtagadt, a templomot, amelyet beszennyezett, az Istent, akit meggyalázott, a lelkeket, amelyeket elpusztított; a milliók nevében, amelyeket becsapott, a milliókat, amelyeket lemészárolt, a milliókat, amelyeket elkárhozott; szent gyóntatókkal, nemes reformátorokkal, megszámlálhatatlan vértanúkkal, korszakok szentjeivel mondják el, mint a Sátán remekművét, mint az antikrisztus testét és lelkét és lényegét” (Romanizmus és reformáció, 146. o.). Smithfield tüzei, Szent Bertalan mészárszékei, az a spanyol armada, a kimondhatatlan sárkányhajók, a háborúk végtelen sorozata, a mészárlások rettenetes sokasága. Lásd mindezt, és annak a romnak a nevében, amelyet az Egyházban és a világban végzett, az igazság nevében, amelyet megtagadt, a templomot, amelyet beszennyezett, az Istent, akit meggyalázott, a lelkeket, amelyeket elpusztított; a milliók nevében, amelyeket becsapott, a milliókat, amelyeket lemészárolt, a milliókat, amelyeket elkárhozott; szent gyóntatókkal, nemes reformátorokkal, megszámlálhatatlan vértanúkkal, korszakok szentjeivel mondják el, mint a Sátán remekművét, mint az antikrisztus testét és lelkét és lényegét” (Romanizmus és reformáció, 146. o.). Smithfield tüzei, Szent Bertalan mészárszékei, az a spanyol armada, a kimondhatatlan sárkányhajók, a háborúk végtelen sorozata, a mészárlások rettenetes sokasága. Lásd mindezt, és annak a romnak a nevében, amelyet az Egyházban és a világban végzett, az igazság nevében, amelyet megtagadt, a templomot, amelyet beszennyezett, az Istent, akit meggyalázott, a lelkeket, amelyeket elpusztított; a milliók nevében, amelyeket becsapott, a milliókat, amelyeket lemészárolt, a milliókat, amelyeket elkárhozott; szent gyóntatókkal, nemes reformátorokkal, megszámlálhatatlan vértanúkkal, korszakok szentjeivel mondják el, mint a Sátán remekművét, mint az antikrisztus testét és lelkét és lényegét” (Romanizmus és reformáció, 146. o.). a mészárlások iszonyatos sokasága. Lásd mindezt, és annak a romnak a nevében, amelyet az Egyházban és a világban végzett, az igazság nevében, amelyet megtagadt, a templomot, amelyet beszennyezett, az Istent, akit meggyalázott, a lelkeket, amelyeket elpusztított; a milliók nevében, amelyeket becsapott, a milliókat, amelyeket lemészárolt, a milliókat, amelyeket elkárhozott; szent gyóntatókkal, nemes reformátorokkal, megszámlálhatatlan vértanúkkal, korszakok szentjeivel mondják el, mint a Sátán remekművét, mint az antikrisztus testét és lelkét és lényegét” (Romanizmus és reformáció, 146. o.). a mészárlások iszonyatos sokasága. Lásd mindezt, és annak a romnak a nevében, amelyet az Egyházban és a világban végzett, az igazság nevében, amelyet megtagadt, a templomot, amelyet beszennyezett, az Istent, akit meggyalázott, a lelkeket, amelyeket elpusztított; a milliók nevében, amelyeket becsapott, a milliókat, amelyeket lemészárolt, a milliókat, amelyeket elkárhozott; szent gyóntatókkal, nemes reformátorokkal, megszámlálhatatlan vértanúkkal, korszakok szentjeivel mondják el, mint a Sátán remekművét, mint az antikrisztus testét és lelkét és lényegét” (Romanizmus és reformáció, 146. o.). a milliókat, amiket lemészárolt, a milliókat, amiket elkárhozott; szent gyóntatókkal, nemes reformátorokkal, megszámlálhatatlan vértanúkkal, korszakok szentjeivel mondják el, mint a Sátán remekművét, mint az antikrisztus testét és lelkét és lényegét” (Romanizmus és reformáció, 146. o.). a milliókat, amiket lemészárolt, a milliókat, amiket elkárhozott; szent gyóntatókkal, nemes reformátorokkal, megszámlálhatatlan vértanúkkal, korszakok szentjeivel mondják el, mint a Sátán remekművét, mint az antikrisztus testét és lelkét és lényegét” (Romanizmus és reformáció, 146. o.).[2]
Róma számára az 1260 éves uralkodás az emberiség történelmének egyik legdicsőségesebb korszaka volt. A protestánsok ezt az időszakot Isten és szavának istenkáromló elutasításának tekintették:
„Nem is úgy, mint Isten örökségének urai , hanem mintaként a nyáj számára.” 1Péter 5:3.
„Mily szembeötlő az ellentét ennek a gőgös pápa uralkodó büszkesége és Krisztus szelídsége és szelídsége között, aki úgy képzeli magát, mint aki a szív ajtajánál könyörög a bebocsátásért, hogy bocsánatot és békét hozzon, és aki tanította tanítványai: „Aki fő akar lenni közöttetek, legyen szolgátok . ” (Nagy küzdelem, 58. o.).
Soha nem szabad megfeledkeznünk arról, hogy amikor a pápák korlátlan időbeli tekintéllyel rendelkeztek, a vallásszabadság és a személyes szabadság ismeretlen volt, és csak az 1798 utáni hatalomvesztés és a protestáns reformáció felemelkedése után jelentették meg az áldások. a szabadság szerte a világon. Férfiak és nők rabszolgákká váltak, mielőtt a protestantizmus felemelkedése letörte a rabság bilincseit. Dicsérjétek Istent a vallásszabadságért, amely a pápaság halálos sebét követte. Amint azt a protestáns nemzetekben számos alkotmány bizonyítja, a protestantizmus támogatta a lelkiismereti szabadságot, és elutasította a pápai uralmat, valamint az egyház és az állam egyesülését.
Tragikus módon szabadságjogaink hamarosan eltűnnek, mert Ferenc pápa éppen most olyan globalista politikát hajt végre, amely megfosztja az embereket azoktól a szabadságjogoktól és alkotmányos jogoktól, amelyeket az egyes államoknak meg kell őrizniük, hogy megvédjék őket. A 2. részben meglátjuk, hogyan dolgozik már Ferenc pápa ennek megvalósításán. Azt is látni fogjuk, hogy Róma lányai milyen szerepet játszanak majd a halálos seb gyógyításában. Rómának valóban vannak lányai, de azok alázatosak, és csak anyjuk parancsát és példáját követik. Végül ne kövesd el azt a végzetes hibát, hogy azt higgye, Ferenc pápa nem igazi pápa, vagy hogy a globalisták túszul ejtették. Valójában ennek az ellenkezője igaz. Ilyen állításokat olyan emberek tesznek, akik nem ismerik történelmüket, a jezsuita rendet,
Ez a jelenlegi pápa senkinek a rabszolgája, és nem túsza senkinek. Úgy pozicionálja magát, hogy az élre kerüljön a végjátékban. Lehet, hogy tájékozatlanok vagyunk azzal kapcsolatban, hogy a pápaság korábban hogyan jutott el a világi hatalomhoz, vagy naivak vagyunk azzal kapcsolatban, hogy mi történik most a világunkban, de ne beszéljünk úgy, mint a bolondok. Ferenc pápa valójában többet tett a pápaság helyreállításáért és a vasárnapi törvény előmozdításáért, mint bármely pápa 1798 óta. Nemcsak ez a pápaság, hanem úton van afelé, hogy az egész világot – pogányok, muszlimok, hinduk, keresztények, zsidók – hatalma alá vonja. Protestánsok, sok adventista, szekularista és még a nem vallásosak is. Az ökumenizmus elengedhetetlen a halálos sebek begyógyulásához és a vasárnapi törvény végrehajtásához:
„Amikor az Egyesült Államok vezető egyházai az általuk közösen vallott tantételeken egyesülve befolyásolni fogják az államot, hogy végrehajtsa rendeleteiket és fenntartsa intézményeiket, akkor a protestáns Amerika a római hierarchiáról alkot egy képet. , és a másként gondolkodókra polgári jogi szankciók kiszabása elkerülhetetlenül ennek következménye lesz ” (Nagy küzdelem, 445. o.).
Amikor a templomok összejönnek, akkor kialakul a fenevad képe, nem korábban. És senki, még a hitehagyott protestáns leányok sem végzett nagyobb munkát a II. Vatikáni Rendelet ökumenizmusról szóló felgyorsításában. Valójában Ferenc pápa a Fratelli Tutti című enciklikájával felülmúlta a II. Vatikáni Zsinatot
. Ezekkel és sok más kérdéssel a 2. részben foglalkozunk.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése